• Regulamin

• REGULAMIN STOŁÓWKI PRZEDSZKOLNEJ

w Zespole Szkół – Przedszkolu Publicznym w Cewicach

Postanowienia ogólne:

1. Przedszkole prowadzi żywienie dzieci. Stołówka przedszkolna jest miejscem spożywania posiłków przygotowanych przez pracowników kuchni przedszkolnej dla osób uprawnionych do korzystania z niej.
          2. Posiłki wydawane są w czasie trwania zajęć opiekuńczo-wychowawczych.
          3. Postanowienia niniejszego regulaminu, aktualny jadłospis, ogłoszenia dotyczące stołówki przedszkolnej podane są do wiadomości zainteresowanych, wywieszone są na tablicy informacyjnej przedszkola oraz na stronie internetowej www.zscewice.edupage.org.
          4. Wyjazdy grupowe (rezygnacja z posiłków) muszą być zgłoszone intendentce, co najmniej w dniu poprzedzającym dzień wydania posiłków.

Uprawnieni do korzystania ze stołówki przedszkolnej.

Do korzystania ze stołówki przedszkolnej uprawnieni są:

1. dzieci zapisane do przedszkola, wnoszący opłaty indywidualne,
          2. dzieci zapisane do przedszkola, których dożywianie jest finansowane GOPS oraz innych sponsorów,
          3. pracownicy zatrudnieni w kuchni i stołówce przedszkolnej,
          4. nauczyciele oraz inni pracownicy przedszkola wnoszący opłaty indywidualne za zgodą dyrektora szkoły.

Ustalanie wysokości opłat za posiłki.

1. Ustalone wysokości opłat za posiłki w stołówce przedszkolnej :
          • opłata za 3 posiłki dla wychowanków przedszkola wynosi   – 10,50 zł, (koszt produktów żywnościowych),
          • 9,00 zł opłata za jeden obiad dla pracowników – (pełny koszt sporządzenia posiłku).
          1. Wysokość opłaty za posiłki w przedszkolu określa dyrektor  na wniosek intendenta, na podstawie norm żywieniowych dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz cen rynkowych artykułów spożywczych, w porozumieniu z organem prowadzącym.
          2. Opłaty za korzystanie przez dzieci z posiłków w stołówce przedszkolnej ustalane są w wysokości kosztów produktów wykorzystanych do przygotowania posiłków.
          3. W sytuacjach wzrostu kosztu produktów w trakcie roku szkolnego dopuszcza się możliwość zmiany odpłatności, po poinformowaniu rodziców/opiekunów prawnych wychowanków z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem.
          4. W wyjątkowych sytuacjach (uzasadnienie na piśmie), po uzyskaniu zgody dyrektora istnieje możliwość wniesienia opłaty w późniejszym terminie.

Wnoszenie opłat za obiady.

1. Informacja o wysokości opłat, z podziałem na poszczególne okresy rozliczeniowe, obejmująca cały rok szkolny umieszczona jest na stronie internetowej szkoły -przedszkola oraz na tablicy informacyjnej w przedszkolu.
          2. Odpłatność za posiłki należy uiszczać z góry do  10 każdego miesiąca.
          3. Niedotrzymanie terminu płatności skutkuje wykreśleniem dziecka z przedszkola.
          4. Odpisu wpłat dokonuje się w kolejnym miesiącu w przypadku choroby, lub innych przyczyn losowych, jeżeli nieobecność dziecka wynosi jeden dzień lub dłużej.
          5. Koszt niewykorzystanych posiłków odliczony będzie przy opłacie na   następny miesiąc.
          6. Nieobecność musi być zgłoszona u intendentki osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu (59) 86 13 234 przynajmniej dzień wcześniej lub w tym samym dniu do godz. 900,  w innym przypadku odpis nie będzie uwzględniany.
          7. W przypadku planowanej nieobecności w przedszkolu całej grupy (wycieczki, wyjazdy do kina i inne ) wychowawca powinien zgłosić ten fakt do intendentki przynajmniej jeden dzień wcześniej.
          8. Rezygnacja z pobytu dziecka w przedszkolu na następny miesiąc musi być zgłoszona pisemnie najpóźniej do ostatniego dnia poprzedniego miesiąca, w przeciwnym razie wystąpi konieczność dokonania opłaty za dany miesiąc.
          9. Z uwagi na koniec miesiąca rozliczeniowego w miesiącu czerwcu oraz grudniu odpisy nie będą przyjmowane.
          10. 10. W okresie przerwy wakacyjnej odpłatność za korzystanie ze stołówki przedszkolnej jest pobierana tylko od dzieci uczęszczających do przedszkola w miesiącu dyżurowania przedszkola ( naprzemiennie lipiec lub sierpień).

Wydawanie posiłków .

1. Posiłki wydawane są zgodnie z harmonogramem  wydawania posiłków dla poszczególnych grup w godzinach:
          • śniadanie                8.30 - 9.00,
          • obiad                     11.40-12.00
          • podwieczorek       12.45-13.30 (dzieciom, które pozostają dłużej podwieczorek zabierają wychowawcy do sal).
          1. Na tablicy informacyjnej w przedszkolu wywieszony jest jadłospis na dany tydzień.
          2. Posiłki są przygotowywane zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia.
          3. Stołówka przedszkolna jest jedynym miejscem przeznaczonym do spożywania posiłków przygotowanych przez kuchnię, nie wydaje się posiłków dla dzieci na wynos (wyjątek może stanowić podwieczorek).

Postanowienia końcowe.

1. O wszystkich sprawach związanych z organizacją pracy stołówki przedszkolnej decyduje dyrektor Zespołu Szkół w Cewicach.
          2. Wszelkich zmian w niniejszym regulaminie dokonuje dyrektor w postaci pisemnego aneksu.
          3. Regulamin oraz wszystkie jego zmiany podawane są do publicznej wiadomości w sposób przyjęty przez placówkę.

Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.09.2021 roku.