• Oferta sportowa

• CEWICE SPORTEM STOJĄ!

Zespół Szkół w Cewicach oferuje uczniom pełen pakiet zajęć sportowych. Rozwija swoich uczniów i wyszukuje talenty. Uczniowie osiągają sukcesy sportowe, a po zakończeniu nauki często wybierają karierę sportową. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze prowadzi wykwalifikowana kadra trenerów:

Jarosław Pruski od 18 lat trener kadr wojewódzkich piłki siatkowej. Twórca klas sportowych oraz Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w ZS w Cewicach. Trener i założyciel Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki Lębork, a od 2008 r. przewodniczący Powiatowej Rady Sportu w Lęborku. Organizator wielu imprez i turniejów sportowych mi.in. Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzieży w Łebie .Człowiek oddany siatkówce i sportowi, nagradzany wieloma oznakami m. in. złota oznaka „ Zasłużony dla rozwoju piłki siatkowej RP” . Jego podopieczni osiągają wiele sukcesów, m. in: Mistrzostwo Województwa Pomorskiego Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców, IV miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce siatkowej chłopców, VI miejsce w Finale Ogólnopolskiej Gimnazjady w Radomiu.

Jan Niedzwiecki -  od 36 lat nauczyciel wychowania fizycznego. Pasjonat sportu, założyciel UKS Iryda Cewice i jednocześnie Prezes tego klubu .Od 17 lat pracuje w Zespole Szkół w Cewicach. Jego wychowankowie zdobyli kilkanaście tytułów Mistrza Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt. Uczestniczyli w wielu półfinałach i finałach wojewódzkich w piłce ręcznej, koszykówce, piłce nożnej, unihokeju, lekkoatletyce . Z rocznikiem 1999 zdobył pięć tytułów Mistrza Powiatu w tym jak na razie pierwszy tytuł Mistrza Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. Za wyniki drużyna dziewcząt otrzymała nagrodę Wójta Gminy Cewice. Od wielu lat współpracuje z GCK w Cewicach , Urzędem Gminy w Cewicach, Radą Gminy w Cewicach .

Andrzej Linsztedt- trener piłki ręcznej, od 2013 r. instruktor siatkówki w projekcie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych finansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jest również instruktorem w gimnastyce sportowej i lekkiej atletyce. Prywatnie zapalony żeglarz ( posiada stopień żeglarza jachtowego) Jego największe sukcesy to: Mistrz Powiatu w piłce nożnej dziewcząt, Mistrz Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt, Finał Wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt, medale w Indywidualnej LA dziewcząt powiatu pomorskiego ( kula, oszczep, biegi, skok wzwyż).

Szkoła posiada bogatą i nowoczesną bazę sportową, która pozwala na wszechstronny rozwój fizyczny uczniów naszej szkoły:

• Hala sportowa ( wymiary: 43x28 m)

Pełnowymiarowa hala sportowa przystosowania jest do rozgrywania wszystkich spotkań ligowych w Polsce, w takich dyscyplinach jak:

- piłka koszykowa

- piłka siatkowa

- piłka ręczna

- piłka nożna halowa

- unihokej

- tennis ziemny

Hala posiada także rozkładane trybuny, które pomieszczą 300 osób na widowni. Na hali znajdują się dwie kurtyny, które dzielą salę na 3 mniejsze.

• Sala gimnastyczna

Sala wyposażona jest w sprzęt potrzebny do prowadzenia zajęć z gimnastyki, gimnastyki korekcyjnej, tańca i aerobiku. Znajdują się w niej również trzy stoły do tenisa.

• Siłownia

Siłownia szkolna wyposażona jest w profesjonalny sprzęt:

- atlas

- bieżnia elektryczna

- rower stacjonarny

- ławeczka do wyciskania sztangi

• Boiska zewnętrzne ( oddane do użytku w latach 2015 – 2017 )

- boisko do piłki nożnej ( wykonane ze sztucznej nawierzchni)

- bieżnia lekkoatletyczna o długości 100 m ( wykonana z tartanu)

- boisko wielofunkcyjne – przeznaczone do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz piłkę nożną ( wykonane z tartanu)

- dwa stoły betonowe do tenisa stołowego na zewnątrz.