• UWAGA!

          • Drodzy Państwo‼️⚠️W związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem bardzo prosimy o ograniczenie kontaktów z pracownikami szkoły. W pilnych sprawach należy kontaktować się telefonicznie z pracownikiem sekretariatu pod numerem 59 8613248. W korytarzyku szkoły, za pierwszymi drzwiami, zostanie umieszczona skrzynka, do której będzie można wrzucić list/dokument po telefonicznym poinformowaniu pracownika pod podanym numerem. Analogicznie jeśli chodzi o wnioski o przyjęcie do klasy I, przedszkola i oddziału przedszkolnego - prosimy, aby zadzwonić, a pracownik podejdzie i odbierze wrzucony do skrzynki wniosek. Szkoła pracuje w godzinach 8:00 - 14:00. W pilnych sprawach prosimy o kontakt z wicedyrektorem szkoły Aleksandrą Klawe pod numerem 698617901.

          • Zadania domowe - ciąg dalszy

          • Religia

            Drodzy Uczniowie kl. V, VI, VII,VIIIw ramach lekcji religii proszę nauczyć się na pamięć Hymnu o miłości z 1. Listu do Koryntian 13 (1 Kor 13, 1-13) Chętni - całość, obowiązkowo - 4-8 werset.

            J. angielski

            Aplikacja Quizlet Macmillan: https://www.macmillan.pl/aplikacja-quizlet. To idealny sposób na powtórkę poznanego słownictwa dla uczniów wszystkich klas. Aplikacja działa w telefonach i komputerach stacjonarnych. Kliknij w link lub wpisz: quizlet-nazwa podręcznika-nr rozdziału, np. Quizlet Brainy 6 unit 4. W aplikacji znajdziecie ćwiczenia w mówieniu, pisaniu, test podsumowujący, a także gry, dzięki którym przypomnicie sobie słownictwo przerobione od początku roku szkolnego. Powodzenia!

            Uczniowie kl. III - proszę o sprawdzenie dziennika elektronicznego - zakładka z zadaniami domowymi.

             

          • Zadania domowe

          • ✍️✒️📚JĘZYK POLSKI- zakres materiału znajduje się w e-dzienniku w zakładce "zadania domowe":
            - kl. IV:
            Proszę przeczytać lekturę ,,Tajemniczy ogród. Test ze znajomości lektury odbędzie się 31 marca 2020 r.* Pisemnie w zeszycie:- odmień przez przypadki w obu liczbach rzeczownik "ogród";- określ przypadek, liczbę i rodzaj rzeczowników występujących w zdaniu:Dzisiaj pójdę z moją siostrą do nowego klubu.
            - kl. V:

            Proszę o wykonanie lapbooków z lektury "W pustyni i w puszczy" (tam powinny się znaleźć najważniejsze postacie, miejsce i czas akcji, najciekawsze dla ciebie zdarzenia: jedno z nich przedstawione dokładniej, np. w formie planu zdarzeń...). To ma być forma powtórki z powieści H.Sienkiewicza. Proszę o przepisanie z podręcznika i nauczenie się części zdania wraz z pytaniami (zostało to już zadane podczas lekcji- powtórka dla nieobecnych):- podmiot, orzeczenie - str.105,106- przydawka - str.108- dopełnienie - str. 113- okolicznik - str.116(z niebieskich podręczników- jeśli ktoś ma podręcznik kolegi, proszę o przekazanie go właścicielowi).Jeśli przepisałeś i nauczyłeś się wiadomości o częściach zdania, możesz przystąpić do ćwiczeń. Narysuj wykres zdania ze str.120 (przypomnij sobie), następnie w zeszycie wykonaj ćw. 5 i 6 ze str.121.
            - kl. VI A:
            Przeczytaj powieść "Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" R. Kosika. Zaznacz fragmenty charakteryzujące tytułowych bohaterów. W zeszycie zapisz plan wydarzeń przedstawionych w utworze.
            - kl. VI B:
            Czytanie ze zrozumieniem lektury pt. "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi". Test ze znajomości lektury odbędzie się 30 marca. W zeszycie przedmiotowym wykonaj następujące zadania:* określ osobę, liczbę, czas i rodzaj czasownika -czytałyśmy;* odmień przez przypadki w obu liczbach rzeczownik ,,ogród;oddziel temat od końcówki i wypisz tematy oboczne oraz wymiany samogłoskowe i spółgłoskowe;* Spośród podanych zaimków (ja, tyle, ona, gdzie, jaki, który, wtedy) wskaż: zaimki rzeczowne, zaimki przymiotne, zaimki przysłowne, zaimki liczebne.
            - kl. VII:
            Osoby, które otrzymały ocenę niedostateczną z lektury pt. "Latarnik", przygotowują się do poprawy sprawdzianu. Tekst lektury zamieszczony jest w podręczniku.Analiza i interpretacja ,,Reduty Ordona (pytania,na które należy odpowiedzieć w zeszycie, zostały podane w punktach do zeszytu przedmiotowego dn. 11.03.2020).Można zacząć czytać lekturę "Quo vadis". Test odbędzie pod koniec kwietnia.
            - kl. VIII A:
            Streszczenie w zeszycie przedmiotowym "Dzieje Marcina Borowicza". Przygotuj się na sprawdzian z treści lektury pt. "Syzyfowe prace". Pisemnie w zeszycie: wypisz wszystkie części mowy i części zdania wraz z pytaniami.
            - kl. VIII B:
            Przeczytaj powieść ,,Oskar i pani Róża E. E. Schmitta.Opracuj wszystkie zadania znajdujące się w testach, które otrzymałaś/eś. Powtarzaj treść lektur omawianych w klasie siódmej i ósmej.

          • WAŻNE

          • Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie,Bardzo prosimy o codzienne śledzenie wiadomości w dzienniku elektronicznym oraz na naszym profilu facebook z uwagi na wysyłane do Państwa informacje dotyczące pracy uczniów w domu. Systematycznie będą ukazywały się zadania do wykonania oraz linki do platform edukacyjnych z poszczególnych przedmiotów. W razie pytań nauczyciele pozostają do Państwa dyspozycji poprzez dziennik elektroniczny. Wszystkie ważne informacje będziemy przekazywać na bieżąco. Prosimy o pełną mobilizację w zachowaniu wszelkich zasad, wskazywanych przez Ministerstwo Zdrowia, a w szczególności pozostanie w swoich domach w trakcie trwania zagrożenia. To trudny czas, ale pamiętajmy, że działamy nie tylko dla siebie, ale dla dobra ogółu, zatem jesteśmy zobowiązaniu do zbiorowej odpowiedzialności.

          • Ważne

          • W dniach 12 - 25 marca zajęcia w szkole zostają zawieszone. Dla szczególnych przypadków w czwartek (12 marca) i w piątek (13 marca) szkoła zachowa jeszcze funkcję opiekuńczą. W tych dniach jednak szkoła nie zapewnia wyżywienia.

            „To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież, która nie chodziła do szkół, wychodziła do klubów, na spotkania towarzyskie, do restauracji. To jest czas kwarantanny naszego społeczeństwa” – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.  Bardzo prosimy, aby zastosować się do tych słów. Jest to sytuacja nadzwyczajna i wymaga zbiorowej odpowiedzialności za siebie i innych.

          • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ!

          • Komunikat Ministerstwo Edukacji Narodowej ‼️ Prosimy o zapoznanie i udostępnianie‼️ Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych⚠️

            Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

            Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:- poradni psychologiczno-pedagogicznych;- specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;- młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;- przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;- szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;- szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

            Co to oznacza?- zajęcia w szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na 2 tygodnie;- 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;- od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;- od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy;- nauczyciele mogą przygotować materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;- w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu;- uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;- od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników.W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).

            Rodzicu,- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

            Uczniu,- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

            Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.

            Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

            Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?- Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.- Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

            Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

            Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

            Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

            Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej

          • UWAGA

          • ⚠️ℹ️Ważne informacje z Kuratorium Oświaty w Gdańsku dotyczące bezpieczeństwa zdrowotnego, profilaktyki, a także sposobów postępowania w przypadku objawów zarażenia koronawirusem❗️

            🔵 Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch:

            http://www.kuratorium.gda.pl/informacja-gis-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch/

            🔵 Komunikat do dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców wraz z ulotką do wykorzystania w działaniach z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki http://www.kuratorium.gda.pl/komunikat-do-dyrektorow-nauczycieli-uczniow-i-rodzicow/

            🔵 Więcej informacji na stronie:

            - Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch

            - Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: www.premier.gov.pl

            - Kuratorium Oświaty w Gdańsku: http://www.kuratorium.gda.pl/

          • Mamy przejście dla pieszych!

          • Gmina Cewice dba o bezpieczeństwo naszych dzieci 👍🙂W dniach 4-6 marca przed szkołą zostało wykonane wyniesione przejście dla pieszych.🚹 Taka wyniesiona "zebra" z progiem spowalniającym uspokaja ruch, zmuszając kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Aby bezpiecznie przejechać przez takie przejście, konieczne jest zredukowanie prędkości. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do Zespołu Szkół.

        • WAŻNE!
          • WAŻNE!

          • Uwaga Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie‼️⚠️W związku z wiadomością otrzymaną od Kuratorium Oświaty na temat obecnej sytuacji związanej z zagrożeniem zakażenia koronawirusem Wojewoda Pomorski i Pomorski Kurator Oświaty proszą o nieorganizowanie wycieczek szkolnych, a także nieuczestniczenie w imprezach masowych, plenerowych i szkolnych do chwili ustania zagrożenia‼️ O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

            Drodzy Rodzice, Opiekunowie!

            Bardzo prosimy o zwracanie uwagi na wszystkie symptomy choroby pojawiające się u dzieci (kichanie, katar, kaszel itp.). W sytuacji jakichkolwiek objawów lub wątpliwości co do stanu zdrowia, prosimyo pozostawienie dziecka w domu do momentu ustania niepokojących symptomów.


        • POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU
          • POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU

          • Gmina Cewice otrzymała wsparcie finansowe na doposażenie i poprawę standardu stołówki szkolnej w Zespole Szkół w Cewicach w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”, dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

            W ramach programu doposażono kuchnię w zmywarko – wyparzarkę z akcesoriami oraz 2 piece konwekcyjno - parowe, pozwalające m.in. na wysoką jakość przyrządzanych dla dzieci potraw, ograniczenie tłuszczów, soli, czasu, energii i wody, różnorodną obróbkę (pieczenie, smażenie, duszenie, grillowanie, blanszowanie, gotowanie na parze i w niskiej temperaturze) oraz umożliwiające przygotowywanie różnych potraw jednocześnie. Zakupiono także 16 stolików i 96 krzesełek stołówkowych o różnej wysokości dla młodszych i starszych dzieci oraz kredens stołówkowy na talerze.

            Dostawę i montaż urządzeń gastronomicznych zrealizowała firma GASTIMA ze Słupska, zaś wyposażenie w meble – firma Nowa Szkoła z Łodzi. Dzięki uprzejmości firmy STALGAST z Warszawy w naszej szkole pojawił się doradca kulinarny i ekspert gastronomiczny, Piotr Kosmala, który zaprezentował możliwości systemu kulinarnego zakupionych pieców, gwarantujące doskonały efekt serwowanych potraw. Pan Piotr zaprezentował proces przyrządzania, pieczenia i gotowania brokułów, fasolki szparagowej, filetów ryby oraz kotletów i podudzia z kurczaka. Kucharki otrzymały cenne wskazówki i instruktaż dotyczący przyrządzania posiłków, a ilość zadawanych pytań świadczył, że spotkanie było wyjątkowo interesujące.

            Zgodnie z wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 Wnioskodawca musi wnieść wkład własny. W przypadku Zespołu Szkół w Cewicach jako wkład rzeczowy wykazano kwotę 45.559,36 zł brutto, stanowiącą poniesiony w kwietniu 2019 r. koszt remontu dachu na budynku „A” Zespołu Szkół w Cewicach, w którym mieszczą się pomieszczenia stołówki szkolnej. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 86.441,36 zł, zaś dofinansowanie z rządowego programu - 40.882,00 zł.

            W maju 2019 roku Gmina Cewice złożyła wspólny wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonujących stołówek w szkolnych w 5 szkołach publicznych z terenu gminy. Cewicka podstawówka jako jedyna w gminie i w powiecie lęborskim, znalazła się w gronie placówek wybranych do dofinansowania. W całym województwie pomorskim dofinansowanie otrzymały jedynie 44 szkoły.

          • Wycieczka kl. III b do Gdyni

          • Klasa III b wraz z wychowawcą Katarzyną Cybulą wybrała się na wycieczkę do Gdyni. ⛵️Pierwszym punktem było gdyńskie Oceanarium.🐠🐟🐢🐙🦑 Uczniowie po krótkiej projekcji filmowej dotyczącej rafy koralowej uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych. Pod mikroskopem obserwowali rozgwiazdy, koniki morskie i koralowce. Po pracach w laboratorium obejrzeli żywe ekspozycje w oceanarium, a potem wybrali się na spacer po Skwerku, przyglądając statkom Dar Pomorza i ORP Błyskawica, które pełnią funkcję muzeum. Miejscem docelowym wyprawy było Jumpcity i godzina wychowania fizycznego. Uczniowie wrócili do domów zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wyprawy 😊

          • WOŚP 2020 - MAMY KOLEJNY REKORD!

          • Za nami kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ❤️ To był pracowity, niesamowity czas! Cieszymy się, że zaszczyciliście nas swoją obecnością, że tak licznie i hojnie wsparliście zbiórkę. Wspólnie stworzyliśmy niepowtarzalną atmosferę ❤️ Zespół Szkół w Cewicach wypełnił się po brzegi ludźmi o złotych sercach ❤️ W całej Gminie Cewice zebraliśmy rekordową kwotę - 106.448,12 zł! To aż o ok. 31 tys. złotych więcej niż w ubiegłym roku! Niebywałe, jak potrafimy wspólnie działać, jak po raz kolejny pokazaliśmy, że razem możemy wszystko! Chyba nie mamy słów, żeby określić naszą radość, z wrażenia nie mogliśmy spać ;) Dobro wraca - dziękujemy WSZYSTKIM! Jesteście kochani ❤️ Bo jak nie Wy to kto!? Wolontariusze❤️ Darczyńcy❤️ Nauczyciele i Pracownicy Szkół - Cewice, Siemirowice, Maszewo, Łebunia, Przeryte, Popowo❤️ Przyjaciele z Gminne Centrum Kultury oraz Fundacja Podaruj Odrobinę Szczęścia ❤️ DJ Marcin Wierzbowski❤️ Wspaniali Artyści❤️ Cudowni Rodzice naszych wspaniałych uczniów i przedszkolaków❤️ Mieszkańcy Gmina Cewice oraz przybyli Goście ❤️ BO JAK NIE WY TO KTO!? Do zobaczenia za rok!

          • BohaterON

          • Właśnie zakończyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji BohaterON – włącz historię!♥️🇵🇱✌️, w której brali udział uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem, p. Jolantą Romanowską. Otrzymaliśmy miłe podziękowania za zaangażowanie się w projekt :) "BohaterON – włącz historię!" to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku.✌️ Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.🇵🇱 Więcej informacji na stronie: https://bohateron.pl/

          • 28. FINAŁ WOŚP

          • Nasz WOŚP'owy statek dotarł do portu⛵️🤝👏 Mamy ciarki <3 Widzicie to?! My jeszcze nie wierzymy... :o Po raz kolejny bijemy rekord! :O Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego wyniku: wolontariuszom, sponsorom, darczyńcom, naszym przyjaciołom: Gminnemu Centrum Kultury, szkole w Siemirowicach, Maszewie Lęborskim, Przerytem, Bukowinie, Łebuni i Popowie, mieszkańcom Gminy Cewice, gościom, każdemu! Jesteście wielcy! Razem możemy wszystko, "bo jak nie my, to kto?!" ;) Tym samym, 28. Finał WOŚP przechodzi do historii, pięknej historii :) To nieoficjalna kwota, jaką udało się zebrać - oficjalna zostanie potwierdzona po rozliczeniu przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy <3 "Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej" 🤝👏

        • Sukces naszej uczennicy w etapie ogólnopolskim Olimpiady Franciszkańskiej 
          • Sukces naszej uczennicy w etapie ogólnopolskim Olimpiady Franciszkańskiej 


          • Miło nam poinformować, że Kinga Karkusiewicz- uczennica klasy II naszej szkoły brała udział w Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o świętym Maksymilianie Kolbe i została laureatką szczebla ogólnopolskiego. Kinga zdobyła wyróżnienie wśród uczniów klas 0-III. Podczas konkursu wykazała się pomysłowością i dużym talentem. Wykonała pracę plastyczną, która ilustrowała fragment książki Marii Kączkowskiej "Ojciec Kolbe", mówiący o Wielkim Tygodniu, który św. Maksymilian przeżywał w Rzymie w 1913 roku. Kindze gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów. Jej pracę możemy podziwiać na stronie internetowej olimpiady.  Słowa uznania należą się również katechecie, księdzu Danielowi Szczepańczykowi, za trud podjęty podczas organizacji etapu szkolnego konkursu, nakreślenie uczniom historii z życia świętego Maksymiliana oraz opiekę merytoryczną. Głównym celem Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie jest przybliżenie młodemu pokoleniu postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Olimpiada ma  wzbogacać wiedzę religijną dzieci, a także odkrywać i rozwijać ich uzdolnienia. Organizatorami olimpiady są: Klasztor Ojców Franciszkanów z siedzibą w Siedlcach, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego z siedzibą w Warszawie, Prowincja Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów) z siedzibą w Warszawie, Prowincja św. Maksymiliana Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów) z siedzibą w Gdańsku, Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów) z siedzibą w Krakowie. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej. 


             

          • Wigilia w klasie IV

          • Wigilia w klasie IV - wspólne dzielenie się opłatkiem, wręczenie paczek oraz śpiewanie kolęd przy poczęstunku, orzygotowanym przez dzieci i rodziców. "Hej, kolęda, kolęda...!"