• Zakończenie roku szkolnego 2020/21

• Oprawa artystyczna klasy III

25 czerwca odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Nagrodzeni zostali uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce, sportowcy oraz uczniowie ze 100% frekwencją. Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Wypocznijcie, naładujcie akumulatory i do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

• Wycieczka klasy 6. do Karwicy

• 16 czerwca klasa VI wraz z wychowawcą Bożeną Trojan, Wioletą Grabowska, Marianem Gembelem i gromadą dzielnych rodziców wyruszyła na pieszą wędrówkę do Karwicy. Zaprosili nas państwo Justyna i Brunon Licowie. Podziwialiśmy piękną, malowniczą drogę pełną chabrów, maków i pagórków porośniętych bujną roślinnością. Później udaliśmy się do rezerwatu, by zobaczyć KARWICKIE ŹRÓDLISKA (mokradła, urwiste przepaście, maleńkie strumyczki i mnóstwo różnorodnej roślinności). Uczniowie cieszyli się z wyprawy, wspólnych zabaw na świeżym powietrzu, z wytrwałością smażyli kiełbaski i z apetytem zajadali smakołyki, które przygotowała pani Justyna. Serdecznie dziękuję państwu Licom za wspaniałe przyjęcie naszej wielkiej gromady (prawie 40 osób), zaangażowanym rodzicom, na których pomoc i wsparcie zawsze mogę liczyć, oraz nauczycielom.
            Wychowawca Bożena Trojan

• Dni Profilaktyki 2021 - Dzień 3.

• W tracie ostatniego z Dni Profilaktyki obchodziliśmy Dzień Autyzmu. Uczniowie wszystkich klas oraz dzieci z obu grup oddziału przedszkolnego obejrzeli 3 filmy, przybliżające im specyfikę tego zaburzenia. Nauczyciele przeprowadzili także pogadanki w klasach, poświęcone temu zagadnieniu. Następnie każda klasa i grupa wykonała plakat o autyzmie, który zawisł na drzwiach ich sali. W tym dniu w całej szkole rządził kolor niebieski :)

• Dni Profilaktyki 2021 - Dzień 2.

• Podczas drugiego z Dni Profilaktyki uczniowie klas III – VIII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych. Warsztaty te poprowadził dobrze już znany naszym uczniom – Pan Leszek Dowgiałło. Wszyscy byli niezwykle zainteresowani tymi spotkaniami i cieszyli się, że mogą wziąć w nich udział :)

W tym dniu obchodziliśmy również najpiękniejsze ze wszystkich świąt – Dzień Dziecka :D  Z tej okazji uczniowie oraz pracownicy szkoły otrzymali słodki upominek.  A obowiązującym dziś strojem były wszelkiego rodzaju wzory – paski, kropki, kwiatki  oraz  „ciapki”  ;)

Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Leszkowi, że zechciał spotkać się z naszymi uczniami. Wierzymy, że jeszcze nie raz do nas zawita :)

Zespół Wychowawczy

• Dni Profilaktyki 2021 - Dzień 1.

•          W poniedziałek 31.05. rozpoczęliśmy obchody Dni Profilaktyki pod hasłem „Szczęśliwy i wesoły wracam dziś do szkoły”. W tym dniu wszyscy uczniowie oraz dzieci z przedszkola wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, aspirant sztabową Magdaleną Zielke. Pani aspirant przypomniała uczniom zasady bezpiecznego zachowania się na drodze oraz bezpiecznego spędzania czasu wolnego – zwłaszcza w kontekście zbliżających się wakacji. Sporo czasu nasz gość poświęcił na omówienie kwestii hejtu i stalkingu – nie tylko w świecie wirtualnym, ale też tym realnym. Pani aspirant uczuliła również uczniów w kwestii używek oraz poinformowała ich o wejściu w życie 1.06. nowych przepisów dot. bezpieczeństwa  w ruchu drogowym. Zarówno młodsi, jak i starsi członkowie społeczności szkolno-przedszkolnej z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali naszego gościa oraz zadawali bardzo trafne pytania.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni aspirant sztabowej Magdalenie Zielke za spędzenie z nami tego dnia i za przekazanie nam wszystkim niezwykle ciekawych i ważnych informacji.

Zespół Wychowawczy