• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje gminne

• Dziś w Gminne Centrum Kultury w Cewicach po dwuletniej przerwie odbył się turniej wiedzy pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali: Dagmara Linsztedt, Zuzanna Partyka, Natalia Płotka. Dagmara dostała się drugiego etapu - ustnego i zajęła I miejsce Będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych. Naszych uczniów przygotował

p. Marian Gembel

Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy.

• Otwarcie nowego Przedszkola Publicznego w Cewicach

• Wszystko zaczyna się od przedszkola… Po wielu latach oczekiwań, przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Cewicach uczą się i bawią w nowym budynku. 6 marca 2022 r. odbyło się oficjalnie otwarcie Przedszkola Publicznego w nowej lokalizacji w Zespole Szkół w Cewicach.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez Aleksandrę Klawe - Dyrektora Zespołu Szkół w Cewicach , która wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Podkreślała w nim, że zrealizowana inwestycja jest niezwykle ważna dla prawidłowego rozwoju dzieci.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka, przybliżając historię powstania nowej siedziby przedszkola. Podczas swojego przemówienia mówił również o tym, że jest ogromnie szczęśliwy, że udało się doprowadzić do finalizacji tego zadania, które od samego początku było dla niego jednym z priorytetowych działań. Podziękował również wszystkim zaangażowanym w powstanie nowych pomieszczeń i infrastruktury zewnętrznej. Szczególne słowa podziękowania wójt przekazał dla Posła Piotra Mullera, któremu podziękował za wyjątkowe zaangażowanie i okazane wsparcie w procesie pozyskania dofinansowania.

Zgromadzeni goście obejrzeli montaż słowno – muzyczny przygotowany przez dzieci z oddziałów przedszkolnych pod kierunkiem p. Bernadety Stukan oraz p. Moniki Hohm.

Kolejnym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi symbolizujące oficjalne otwarcie przedszkola.

W uroczystym otwarciu Przedszkola Publicznego w Cewicach wzięło udział wielu znakomitych gości: Starosta lęborski Alicja Zajączkowska, Wicestarosta lęborski Edmund Głombiewski, Przewodniczący Rady Gminy Cewice Wiesław Keller, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Cewicach Karol Płotka, Przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Gdańsku st. wizytator Beata Sobańska-Zając, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku bryg. Piotr Krzemiński, Dowódca Morskiej Jednostki Rakietowej w Siemirowicach kmdr Bogdan Tomaszycki, Zastępca Dowódcy 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach kmdr por. Krzysztof Szwajkowski, wykonawca inwestycji Tadeusz Labuda, Kierownik biura poselskiego w Lęborku Posła na Sejm RP Piotra Müllera Marcin Brodalski oraz Proboszcz ks. January Cybulski, który dokonał poświęcenia obiektu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom oraz Mieszkańcom gminy za uświetnienie tak ważnej dla nas uroczystości swoją obecnością.